Weck

Hledáte sklenice, které budou nejenom kvalitní, ale také budou hezky vypadat? Zavařovací sklenice Weck jsou pro vás ideálním řešením. Sklenice od této společnosti jsou vyrobeny z varného skla a v jejich sortimentu si můžete vybrat od sklenic, které jsou vhodné k zavařování masa a paštik, přes sklenice primárně určené k uchovávání kompotů a marmelád, až po zavařovací láhve na domácí sirupy. Všechny jejich sklenice mají atraktivní design. Nejlépe se v nich zavařuje klasickým způsobem, v zavařovacím hrnci. Zavařování v troubě či mikrovlnné troubě se nedoporučuje, protože by mohlo dojít k poškození gumičky.

Kilner

Pokud dáváte před zavařovacími sklenicemi se skleněnými víčky přednost těm s klipem, doporučuji se podívat na výrobky společnosti Kilner. Dodává klipsové nejen sklenice různých velikostí a tvarů, ale i praktické láhve, které využijete nejen při zavařování, ale i k běžnému použití. Sklenice Kilner jsou přirozeně vyrobeny z varného skla a stejně jako u sklenic od společnosti Weck se i u těchto sklenic nedoporučuje zavařování v mikrovlnné a klasické troubě.

Leifheit

Jste-li zastáncem klasických šroubovacích sklenic na zavařování, ale chcete, aby měly i atraktivní vzhled, tak právě pro vás jsou tu výrobky firmy Leifheit, která má ve svém sortimentu designové šroubovací sklenice, které jsou k dostání v nepřeberném množství velikostí a tvarů, od baculatých na marmelády, po rovné na zavařování okurek či polévek. Veliká výhoda těchto sklenic je, že je můžete zavařovat v troubě a, pokud to výrobce dovoluje, i v mikrovlnné troubě.